CL10C3R3CB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C3R3CB8NNNC
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.25pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Free :
Lead Free
Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Rated DC :
50V
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Multilayer :
yes
Published :
Temperature Characteristics Code :
Surface Mount, MLCC
JESD-609 Code :
e3
Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
1.6mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Width :
0.8mm
Capacitance :
3.3pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
800μm
HTS Code :
Datasheets
CL10C3R3CB8NNNC
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C3R3CB8NNNC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50V, Package / Case:0603 (1608 Metric), Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C~125°C, CL10C3R3CB8NNNC pinout, CL10C3R3CB8NNNC datasheet PDF, CL10C3R3CB8NNNC amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C3R3CB8NNNC ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10C3R3CB8NNNC
CL 3.3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C3R3CB8NNNC Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 50V can be used for operation.
CL10C3R3CB8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V