CL10C3R3BB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C3R3BB8NNNC
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0603
Stock
740
In Stock :
740
Case Code (Metric) :
1608
Temperature Characteristics Code :
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
3.3pF
Pbfree Code :
yes
Multilayer :
yes
Case Code (Imperial) :
0603
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Length :
1.6mm
Published :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±0.1pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
0.8mm
Depth :
800μm
HTS Code :
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Material :
Ceramic
Datasheets
CL10C3R3BB8NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C3R3BB8NNNC
CL 3.3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C3R3BB8NNNC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
CL10C3R3BB8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V