CL10C391JB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C391JB8NNNC
Description
CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Characteristics Code :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Material :
Ceramic
Thickness :
889μm
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
C0G
Lead Free :
Lead Free
Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Width :
0.8mm
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
390pF
Multilayer :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
CL10C391JB8NNNC
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C391JB8NNNC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Package / Case:0603 (1608 Metric), Voltage:50V, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C~125°C, CL10C391JB8NNNC pinout, CL10C391JB8NNNC datasheet PDF, CL10C391JB8NNNC amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C391JB8NNNC ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10C391JB8NNNC
CL 390pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)