CL10C390JB8NNND
Mfr.Part #
CL10C390JB8NNND
Description
CAP CER 39PF 50V NP0 0603
C0G
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
39pF
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6mm
Voltage :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
787.4μm
Packaging :
Tape and Reel
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
5%