CL10C390JB81PNC
Mfr.Part #
CL10C390JB81PNC
Description
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0603
Stock
1
In Stock :
1
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Width :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
2008
Packaging :
Cut Tape (CT)
Tolerance :
±5%
Capacitance :
39pF
2
HTS Code :
800μm
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
1608
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
C0G
Case Code (Imperial) :
Height :
0.8mm