CL10C390GB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C390GB8NNNC
Description
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0603
EAR99
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
C0G
Case Code (Metric) :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±2%
Packaging :
Cut Tape (CT)
Depth :
800μm
Pbfree Code :
Length :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
39pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
0.8mm