CL10C332JB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C332JB8NNNC
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 0603
Stock
971
In Stock :
971
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
0603
Capacitance :
3300pF
Series :
CL
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±5%
Case Code (Metric) :
1608
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
50V
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
18 Weeks
2
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
CL10C332JB8NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C332JB8NNNC
CL 3300pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C332JB8NNNC Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 50V - Rated DC.
CL10C332JB8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V