CL10C331JB8NNNL
Mfr.Part #
CL10C331JB8NNNL
Description
CAP CER 330PF 50V NP0 0603
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
330pF
Depth :
800μm
Pbfree Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
50V
Dielectric :
C0G
Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 13 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Width :
0.8mm
C0G NP0
Datasheets
CL10C331JB8NNNL
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C331JB8NNNL from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0603 (1608 Metric), Voltage:50V, Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, CL10C331JB8NNNL pinout, CL10C331JB8NNNL datasheet PDF, CL10C331JB8NNNL amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C331JB8NNNL ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10C331JB8NNNL
CL 330pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C331JB8NNNL Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
CL10C331JB8NNNL Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V