CL10C331JB8NFNC
Mfr.Part #
CL10C331JB8NFNC
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0603
Stock
4
In Stock :
4
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
0603
Case Code (Metric) :
1608
Operating Temperature :
-55°C~125°C
yes
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
330pF
0603 (1608 Metric)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±5%
Datasheets
CL10C331JB8NFNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C331JB8NFNC
CL 330pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)