CL10C331JB81PND
Mfr.Part #
CL10C331JB81PND
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance :
330 pF
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Qualification :
AEC-Q200
Length :
1.6 mm
Voltage :
50VDC
Number of Terminals :
2
Size (mm) :
1.6 x 0.8 x 0.8
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Product Status :
Active
Brand :
Case Style :
Ceramic Chip
RoHS :
Details
Package / Case :
Class :
Class 1
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Width :
0.8 mm
Lead Spacing :
ECCN (US) :
EAR99
Product Depth (mm) :
0.8
Termination :
Standard
Ratings :
AEC-Q200
Series :
CL-Automotive
Thickness (Max) :
0.035 (0.90mm)
Tolerance :
5%
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Construction :
Flat
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Microwave Application :
No
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Height :
0.9 mm
Type :
Multilayer Ceramic Capacitor
Lead Style :
Product Height (mm) :
0.8
Termination Style :
Pad
Features :
Applications :
Automotive
Product Type :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel
Product Length (mm) :
1.6
Mounting :
Surface Mount
Product :
General Type MLCCs
Subcategory :
Capacitors
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Capacitance Value :
330pF
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Datasheets
CL10C331JB81PND
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C331JB81PND from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50VDC, Package / Case:0603, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Type:Multilayer Ceramic Capacitor, CL10C331JB81PND pinout, CL10C331JB81PND datasheet PDF, CL10C331JB81PND amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C331JB81PND ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10C331JB81PND
CL-Automotive 330 pF 50V Ceramic Capacitor 5% C0G, NP0 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603