CL10C331GB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C331GB8NNNC
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0603
Width :
0.8mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Voltage :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
330pF
Contact Plating :
Tin
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Packaging :
Cut Tape (CT)
Datasheets
CL10C331GB8NNNC
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C331GB8NNNC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:50V, Number of Terminations:2, Package / Case:0603 (1608 Metric), CL10C331GB8NNNC pinout, CL10C331GB8NNNC datasheet PDF, CL10C331GB8NNNC amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C331GB8NNNC ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10C331GB8NNNC
CL 330pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C331GB8NNNC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
CL10C331GB8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V