CL10C330KB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C330KB8NNNC
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Cut Tape (CT)
Width :
0.8mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Length :
1.6mm
Capacitance :
33pF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
No
Lead Free :
Lead Free
Published :
Tolerance :
±10%
Datasheets
CL10C330KB8NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C330KB8NNNC
CL 33pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C330KB8NNNC Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 50V.
CL10C330KB8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V