CL10C330JB8NNWC
Mfr.Part #
CL10C330JB8NNWC
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603
Published :
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Cut Tape (CT)
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
33pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount, MLCC
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±5%
Case Code (Metric) :
Datasheets
CL10C330JB8NNWC
Samsung Electro-Mechanics CL10C330JB8NNWC
CL 33pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)