CL10C330JB8NFNC
Mfr.Part #
CL10C330JB8NFNC
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603
889μm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
33pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
Height :
800μm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
No
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ROHS3 Compliant
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Dielectric :
C0G
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
GENERAL PURPOSE
Datasheets
CL10C330JB8NFNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C330JB8NFNC
CL 33pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C330JB8NFNC Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
CL10C330JB8NFNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm