CL10C330GB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C330GB8NNNC
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±2%
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
C0G
Material :
Ceramic
Capacitance :
33pF
No
ECCN Code :
EAR99
Length :
1.6mm
CL
Height :
800μm
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Number of Terminations :
2
Width :
0.8mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
50V
C0G
Voltage :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm