CL10C330FB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C330FB8NNNC
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Width :
0.8mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Surface Mount
Length :
1.6mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Height :
800μm
Case Code (Imperial) :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
HTS Code :
Voltage :
50V
Capacitance :
33pF