CL10C2R2CB8NNND
Mfr.Part #
CL10C2R2CB8NNND
Description
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0603
C0G
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±0.25pF
Series :
CL
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 13 INCH
Number of Terminations :
2
Capacitance :
2.2pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Length :
1.6mm
Voltage :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Multilayer :
yes
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Characteristics Code :
C0G
Height :
800μm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
800μm
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Width :
0.8mm
Datasheets
CL10C2R2CB8NNND
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C2R2CB8NNND from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Voltage:50V, Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0603 (1608 Metric), CL10C2R2CB8NNND pinout, CL10C2R2CB8NNND datasheet PDF, CL10C2R2CB8NNND amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C2R2CB8NNND ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10C2R2CB8NNND
CL 2.2pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C2R2CB8NNND Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
CL10C2R2CB8NNND Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V