CL10C2R2BB8NNNL
Mfr.Part #
CL10C2R2BB8NNNL
Description
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0603
Capacitance :
2.2pF
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Radiation Hardening :
No
Depth :
800μm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
800μm
Packaging :
Tape and Reel
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
787.4μm
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1.6mm
Package / Case :
Datasheets
CL10C2R2BB8NNNL
Samsung Electro-Mechanics CL10C2R2BB8NNNL
2.2pF 50V Ceramic Capacitor 0603
CL10C2R2BB8NNNL Overview
Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.The unit can operate at 50V Volts DC - Rated DC.
CL10C2R2BB8NNNL Features
with the voltage - Rated DC of 50V