CL10C270JB8NNWC
Mfr.Part #
CL10C270JB8NNWC
Description
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0603
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
27pF
Termination :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
18 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
EAR99
Voltage - Rated :
50V
CERAMIC CAPACITOR
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Series :
CL
Contact Plating :
Tin
Datasheets
CL10C270JB8NNWC
Samsung Electro-Mechanics CL10C270JB8NNWC
CL 27pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C270JB8NNWC Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
CL10C270JB8NNWC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm