CL10C270JB8NNND
Mfr.Part #
CL10C270JB8NNND
Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 13 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Lead Free :
Lead Free
Published :
Voltage - Rated DC :
50V
No
Voltage :
50V
Multilayer :
yes
Length :
1.6mm
Capacitance :
27pF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
800μm
Width :
0.8mm
Datasheets
CL10C270JB8NNND
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C270JB8NNND from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Terminations:2, Package / Case:0603 (1608 Metric), Voltage:50V, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, CL10C270JB8NNND pinout, CL10C270JB8NNND datasheet PDF, CL10C270JB8NNND amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C270JB8NNND ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10C270JB8NNND
CL 27pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C270JB8NNND Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
CL10C270JB8NNND Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V