CL10C250JB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C250JB8NNNC
Description
CAP CER 25PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness :
889μm
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
1 (Unlimited)
Multilayer :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
25pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Width :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm