CL10C240JB8NNND
Mfr.Part #
CL10C240JB8NNND
Description
CAP CER 24PF 50V NP0 0603
Tolerance :
5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel
800μm
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6mm
Temperature Coefficient :
300 ppm/°C
Width :
787.4μm
Factory Lead Time :
20 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
24pF