CL10C240JB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C240JB8NNNC
Description
CAP CER 24PF 50V C0G/NP0 0603
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
24pF
ROHS3 Compliant
Multilayer :
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
800μm
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
0.8mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
CL10C240JB8NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C240JB8NNNC
CL 24pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C240JB8NNNC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
CL10C240JB8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V