CL10C222JA8NNNC
Mfr.Part #
CL10C222JA8NNNC
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 25V C0G/NP0 0603
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
CL
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
10 Weeks
Multilayer :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Depth :
800μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2200pF
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
HTS Code :
Case Code (Metric) :
Height :
800μm
Datasheets
CL10C222JA8NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C222JA8NNNC
CL 2200pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C222JA8NNNC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
CL10C222JA8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V