CL10C221GB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C221GB8NNNC
Description
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0603
889μm
Dielectric :
Height :
0.8mm
Tolerance :
±2%
Depth :
800μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
0.8mm
Capacitance :
220pF
Packaging :
Cut Tape (CT)
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C