CL10C221FB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C221FB8NNNC
Description
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0603
Packaging :
Cut Tape (CT)
Capacitance :
220pF
Height :
800μm
Radiation Hardening :
No
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Depth :
800μm
Dielectric :
C0G
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
CL
Voltage - Rated DC :
50V
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Width :
0.8mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
CL10C221FB8NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C221FB8NNNC
CL 220pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C221FB8NNNC Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
CL10C221FB8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V