CL10C220JC81PNC
Mfr.Part #
CL10C220JC81PNC
Description
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
22pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Ratings :
AEC-Q200
Height :
0.8mm
Width :
0.8mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
yes
Applications :
Automotive
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
CL
Dielectric Material :
Ceramic
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
C0G NP0
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Datasheets
CL10C220JC81PNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C220JC81PNC
CL 22pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C220JC81PNC Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
CL10C220JC81PNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm