CL10C220GB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C220GB8NNNC
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric :
C0G
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
2
Height :
800μm
HTS Code :
Material :
Ceramic
Depth :
800μm
Lead Free :
Lead Free
1 (Unlimited)
Length :
1.6mm
Capacitance :
22pF
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Width :
0.8mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±2%