CL10C1R8BB8NNND
Mfr.Part #
CL10C1R8BB8NNND
Description
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0603
Packaging :
Tape and Reel
Dielectric :
C0G
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Width :
787.4μm
Height :
800μm
Voltage - Rated :
50V
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness :
889μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
800μm
Capacitance :
1.8pF
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1.6mm