CL10C1R5BB8NNNL
Mfr.Part #
CL10C1R5BB8NNNL
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1.5PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance :
1.5pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
CL
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Datasheets
CL10C1R5BB8NNNL
Samsung Electro-Mechanics CL10C1R5BB8NNNL
CL 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 1.5pF