CL10C180GB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C180GB8NNNC
Description
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
50V
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
0.8mm
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm