CL10C160JB8NFNC
Mfr.Part #
CL10C160JB8NFNC
Description
CAP CER 16PF 50V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
16pF
Datasheets
CL10C160JB8NFNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C160JB8NFNC
CL 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 16pF