CL10C150JC8NNNC
Mfr.Part #
CL10C150JC8NNNC
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 0603
Stock
1
In Stock :
1
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
0603
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Factory Lead Time :
18 Weeks
yes
Voltage - Rated DC :
100V
C0G NP0
Width :
0.8mm
Height :
800μm
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
15pF
Surface Mount
Length :
1.6mm
GENERAL PURPOSE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
1608
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Material :
Ceramic
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Datasheets
CL10C150JC8NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C150JC8NNNC
CL 15pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)