CL10C150JB8NCNC
Mfr.Part #
CL10C150JB8NCNC
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0603
C0G
Terminal Shape :
WRAPAROUND
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
Width :
0.8mm
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
800μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1.6mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Capacitance :
15pF
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
HTS Code :
Datasheets
CL10C150JB8NCNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C150JB8NCNC
CL 15pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C150JB8NCNC Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
CL10C150JB8NCNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V