CL10C150FB8NNWC
Mfr.Part #
CL10C150FB8NNWC
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0603
Packaging :
Cut Tape (CT)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
12 Weeks
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
15pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm