CL10C140JB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C140JB8NNNC
Description
CAP CER 14PF 50V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
800μm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
14pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
1608
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Case Code (Imperial) :
0603
Published :
Tolerance :
±5%
Dielectric :
C0G
HTS Code :
Width :
0.8mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
C0G
Length :
1.6mm