CL10C131JB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C131JB8NNNC
Description
CAP CER 130PF 50V C0G/NP0 0603
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±5%
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
C0G
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
0.8mm
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
GENERAL PURPOSE
Height :
800μm
Case Code (Metric) :
1608
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
130pF
Case Code (Imperial) :
0603
800μm
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
CL10C131JB8NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C131JB8NNNC
CL 130pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C131JB8NNNC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
CL10C131JB8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V