CL10C121FB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C121FB8NNNC
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
0.8mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
120pF
Tolerance :
±1%
Packaging :
Cut Tape (CT)
Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CL10C121FB8NNNC
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C121FB8NNNC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Package / Case:0603 (1608 Metric), Voltage:50V, Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, CL10C121FB8NNNC pinout, CL10C121FB8NNNC datasheet PDF, CL10C121FB8NNNC amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C121FB8NNNC ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10C121FB8NNNC
CL 120pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C121FB8NNNC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
CL10C121FB8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V