CL10C120JC8NNNC
Mfr.Part #
CL10C120JC8NNNC
Description
CAP CER 12PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
12pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Length :
1.6mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Width :
0.8mm
Datasheets
CL10C120JC8NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C120JC8NNNC
CL 12pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C120JC8NNNC Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 100V can be used for operation.
CL10C120JC8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V