CL10C120JB8NNND
Mfr.Part #
CL10C120JB8NNND
Description
CAP CER 12PF 50V NP0 0603
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 13 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
0.8mm
Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Capacitance :
12pF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Datasheets
CL10C120JB8NNND
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C120JB8NNND from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0603 (1608 Metric), Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:50V, Number of Terminations:2, CL10C120JB8NNND pinout, CL10C120JB8NNND datasheet PDF, CL10C120JB8NNND amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C120JB8NNND ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10C120JB8NNND
CL 12pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C120JB8NNND Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 50V - Rated DC.
CL10C120JB8NNND Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V