CL10C120JB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C120JB8NNNC
Description
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0603
Factory Lead Time :
18 Weeks
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage :
50V
Length :
1.6mm
Capacitance :
12pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
50V
No
Contact Plating :
Tin
Series :
CL
Material :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
0.8mm