CL10C103JA8NNNC
Mfr.Part #
CL10C103JA8NNNC
Description
CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 0603
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Width :
0.8mm
Height :
0.9mm
Tolerance :
±5%
Termination :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
25V
HTS Code :
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
C0G
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Multilayer :
yes
CL
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
1.6mm
Capacitance :
10000pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C