CL10C102JB8NNWC
Mfr.Part #
CL10C102JB8NNWC
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Multilayer :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Case Code (Metric) :
CL
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Packaging :
Cut Tape (CT)
Temperature Characteristics Code :
C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric Material :
Ceramic
HTS Code :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C