CL10C102JA8NFNC
Mfr.Part #
CL10C102JA8NFNC
Description
CAP CER 1000PF 25V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
1000pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
CL
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
CL10C102JA8NFNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C102JA8NFNC
CL 1000pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)