CL10C101JC8NNND
Mfr.Part #
CL10C101JC8NNND
Description
CAP CER 100PF 100V NP0 0603
C0G
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
300 ppm/°C
Capacitance :
100pF
Length :
1.6mm
Material :
Ceramic
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 13 INCH
Package / Case :
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Temperature Characteristics Code :
C0G
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage :
100V
Tolerance :
5%
Max Operating Temperature :
125°C