CL10C101JB8NNNL
Mfr.Part #
CL10C101JB8NNNL
Description
CAP CER 100PF 50V NP0 0603
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
100pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±5%
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
C0G NP0
ECCN Code :
EAR99
Width :
0.8mm
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 13 INCH
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Tin
Dielectric :
C0G
JESD-609 Code :
e3
800μm
Multilayer :
yes
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CL10C101JB8NNNL
Samsung Electro-Mechanics CL10C101JB8NNNL
CL 100pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C101JB8NNNL Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
CL10C101JB8NNNL Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V