CL10C101FB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C101FB8NNNC
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0603
Stock
865
In Stock :
865
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Characteristics Code :
Surface Mount, MLCC
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Dielectric :
C0G
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
0603
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
800μm
Material :
Ceramic
CL
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Capacitance :
100pF
Width :
0.8mm
Published :
2008
Height :
800μm
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
50V
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage :
50V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
1.6mm