CL10C100DB8NNND
Mfr.Part #
CL10C100DB8NNND
Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0603
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
787.4μm
Depth :
800μm
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
50V
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
10pF
Height :
800μm
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel
Datasheets
CL10C100DB8NNND
Samsung Electro-Mechanics CL10C100DB8NNND
10pF 50V Ceramic Capacitor 0603
CL10C100DB8NNND Overview
Stable operation requires a temperature higher than -55°C.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
CL10C100DB8NNND Features
with the voltage - Rated DC of 50V