CL10C100CB8NNND
Mfr.Part #
CL10C100CB8NNND
Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0603
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Capacitance :
10pF
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 13 INCH
Tolerance :
±0.25pF
HTS Code :
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Free :
Lead Free
Width :
0.8mm
2
Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CL10C100CB8NNND
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C100CB8NNND from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0603 (1608 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Number of Terminations:2, Voltage:50V, Operating Temperature:-55°C~125°C, CL10C100CB8NNND pinout, CL10C100CB8NNND datasheet PDF, CL10C100CB8NNND amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C100CB8NNND ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10C100CB8NNND
CL 10pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C100CB8NNND Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
CL10C100CB8NNND Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V