CL10C0R3CB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C0R3CB8NNNC
Description
CAP CER 0.3PF 50V C0G/NP0 0603
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
C0G NP0
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.3pF
Surface Mount, MLCC
Width :
0.8mm
Tolerance :
±0.25pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CL10C0R3CB8NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C0R3CB8NNNC
CL 0.3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C0R3CB8NNNC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
CL10C0R3CB8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V